Термодеревина

У наш час вироби з деревини дуже популярні та широко застосовуються у всіх галузях будівництва та оздоблення житла, але при цьому мають безліч негативних властивостей, які не усуваються існуючими методами обробки (сушіння і хімічна обробка). Будь-яка деревина від перепадів температур та вологості піддається деформації у всіх лінійних напрямках (кривизна та неестетичний зовнішній вигляд). Причина цього явища – смоли, природні деформатори, які постійно присутні в структурі деревини. В результаті утворюються тріщини і мікроорганічні речовини розкладають даний біологічний продукт. А будь-яка антисептична обробка зберігає деревину тільки поверхнево і не на довгий термін.
На сьогодні тільки процес термічної обробки під впливом високих температур, вирішує дані проблеми. Смоли видаляються на 70%, а їх залишки полімеризуються всередині структури деревини (утворюючи жорсткий полімер на стінках целюлозного волокна). Найголовніше, що при обробці понад 200 градусів – випалюється вся мікроорганіка, яка сприяє розкладанню деревини.
У підсумку виходить стабільна і стійка до всіх атмосферних і біологічних впливів деревина, що дозволяє розширювати область її застосування .